Přátelé origamisté

Prostřednictvím internetu jsem získal řadu přátel, z nichž mnozí toho vědí o Origami a výtvarném umění mnohem více než já. Některé z nich bych vám rád představil.
ball Zkušenými origamisty jsou manželé Šindelářovi
ball Eugenie Beranová je aktivní výtvarnice. Ačkoli origami se věnuje teprve krátce, už zkouší vytvářet svoje vlastní modely.
ball Blanka Vítová používá zvláštní techniku: svoje výtvory dobarvuje dodatečně foukacími fixami.
ball Jaroslav Mach se specializuje na miniatury.
ball Jan Egerle, ačkoli technik, je nadaným a nadšeným origamistou.
ball Joan Sallas je katalánský autor origami a člen několika národních origami společností.
ball Jiří Přibyl je matematik a jeden ze zakládajících členů ČOS.
ball Skautský oddíl Origami 52 z Prahy. Vedoucí Katka Vávrů pořádá spoustu origami akcí, seminářů v muzeích. Spolu s paní Miladou Bláhovou uspořádaly setkání origamistů v Senohrabech.
ball Origami konference - e-mailová konference na serveru pandora.cz pro všechny, kdo chtějí diskutovat o Origami a dostávat zprávy o novinkách.
ball Slovak Origami Society - Slovenská Origami společnost, působící na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Komenského v Bratislavě
ball Origami Mania - nová slovenská origami stránka zaměřená na modulární origami.
ball Origami Peace Tree je celosvětové hnutí, které se snaží prosazovat světový mír, mezinárodní přátelství, umění a vzdělávání.


ball Japonský akademický klub (Japak) vznikl při Asociaci středoškolských klubů a působí v Brně. Mimo jiné nabízí výměnu informací a zkušeností ve vztahu k Japonsku, pořádá odborné přednášky, konference, výstavy i kurzy Japonštiny. Proběhla i přednáška o origami a seminář skládání origami.
ball Česko-japonská společnost nabízí kurzy japonštiny, semináře o různých uměních, jako např. kaligrafie, čajový obřad, apod. Jedné takové akce jsem se zúčastnil.
ball Japonské informační a kulturní Centrum Velvyslanectví Japonska v ČR. Zde pracovala paní Hana Kotlářová, která se o skládání papíru aktivně zajímá. Vydala brožuru "Origami - kouzelný svět papíru".
ball Stránky Zručného bobříka nejsou specializované na Origami, ale nabízejí náměty na hraní s papírem i spoustou jiných materiálů.
ball Časopis pro kreativní tvorbu Tvořivý Amos otiskuje originální nápady, tipy, rady, postupy krok za krokem a také návody na skládání origami -- diagramy.
ball Čajovna Bílý jeřáb vás zve k posezení nad šálkem dobrého čaje v klidném a nekuřáckém prostředí. Jednou ze specialit tohoto podniku je i skládání origami. Můžete si zde zapůjčit jednoduché i složité návody a pořídit papíry na tyto skládanky určené.

Kódování češtiny   Na hlavní stránku   Stránka autora   Dotazy, připomínky, vyhrůžky, případně projevy uznání můžete posílat autorovi.