Origami

Origami je staré japonské umění skládání papíru. Jeho počátky spadají až do 9. století našeho letopočtu. Skládanky se původně věšely pro štěstí k malým dárkům. V průběhu staletí se origami vyvinulo ve zvláštní formu umění s mnoha možnostmi vytváření i použití a bylo převzato i v dalších kulturních okruzích. Dodnes má většina skládaných tvarů svůj vzor ve světě zvířat a rostlin.

Poslední novinky

4.1.2009
Končí desetiletá éra statického webu www.origami.cz. Internetu vládnou redakční systémy, i my přecházíme na systém MediaWiki na new.origami.cz. Převádět obsah starého webu do nového systému by bylo pracné a možná i zbytečné. Na druhou stranu, zahodit těch deset let je také škoda, proto zůstane tento starý web zakonzervován ve stavu, v jakém je. PF 2009 :-)
19.11.2008
Vyšlo číslo 6/2008 (listopad/prosinec) časopisu pro kreativní tvorbu Tvořivý Amos. Na straně 56 najdete diagram modulárního smrčku – můžete si složit celý les. A dále je tam spousta zajímavých návodů například na leptané zrcadlo.
22.9.2008
Dne 20.9. 2008 úspěšně proběhlo 1. mezinárodní origami setkání v Praze u příležitosi 5. výročí založení České origami společnosti. Výběr fotografií najdete v albu.
22.5.2008
Ondřej Cibulka napsal recenzi na novou origami knihu, která právě vyšla v Češtině: Dinogami od Fernanda Gilgada Gómeze. Kniha má čtvercový formát, obsahuje 20 modelů z doby dinosaurů – jde o průřez jeho trojdílné tématické práce.
[Všechny novinky] [Kalendář] [Mapa webu] [Nová podoba webu]Kódování češtiny   Stránka autora TOPlist (od 26.10.1998)