Origami na Dětském dni Prahy 9

[27.5.2005] Účast: Manda, Maki, Manka, Janka, Kačka
Ráno jsme dorazily do parku Podviní kousek od metra B Vysočanská, našly nám přidělěné místečko a rozvěsily plakáty s návody. Bylo hrozné vedro, tak jsme si našly místo ve stínu pod javorama, kde jsme vydržely až do 17hod. Dopoledne přicházely celé třídy z okolních škol a odpoledne zase družiny, ale i maminky s dětma - všem jsme ukazovaly, co a jak s origami, a rozdávaly návody na jeřába, míček, srdíčko, ptáčka, pohárek, velrybu a plachetnici i letáčky ČOS. Během dne jsme se prostřídaly a mrkly se i na ostatní atrakce Dětského dne Prahy 9 jako malování kamínků, batikování gázy, malování na obličej, kaligrafii, ukázky bojových umění a taky si užily v lanovém centru, které bylo pro děti zdarma Smile :-)

Kačka

P94.jpg
P95.jpg
P96.jpg
Created by IrfanView

Origami v Náprstkově muzeu

[22.5.2005] Účast: Fony, Anča, Žofka, Kačka, Míťa
Před druhou jsme se sešly v Náprstkově muzeu. Stejně jako před dvěma lety jsme spoluvytvářely program ke Dni muzeí - vstup do expozic byl zdarma a kromě origami jste si mohli zkusit i hlavolamy, tkaní koberců a kouknout na renesanční tance. My jsme si připravily stůl v průchodu a ukazovaly kolemjdoucím origami. Míťa učila hlavně žábu a žirafu, na které jsme neměly návod, ale neprozřetelně jsme je vystavily Smile :-) Rozdávaly jsme návody - hlavne jeřába, letáčky ČOS a lákaly nové holčičky do oddílu, protože máme klubovnu nedaleko - jedna vypadala, že možná v září přijde, tak uvidíme Smile :-)

Kačka

NM2.jpg
NM3.jpg
Created by IrfanView

Kódování češtiny   Na stránku přátel   Stránka autora   Dotazy, připomínky, vyhrůžky, případně projevy uznání můžete posílat autorovi.