Origami v Muzeu policie ČR

[19.1.2005] Tak jsme už potřetí učily děti ze školní družiny origami - tentokrát přišlo ze ZŠ Štěpánská 18 dětí z 2-3 třídy. Skládaly jsme s nima parníček, kelímek, velrybu a ptáčka (k posledním dvěma dostaly i návod:-). Jeden chlapeček se přiznal, že má doma knížku o origami a taky mu to pěkně šlo, ale i ostatní děti byly moc šikovné.

Míťa, Kačka


[22.9.2004] Letos již podruhé jsem pod hlavičkou ČOS učila děti ze školní družiny (tentokrát ZŠ Jana Masaryka) origami v rámci odpoledne pro děti pořádaným Muzeem Policie ČR. Tentokrát jsem na to byla bohužel sama a hodinka ve společnosti 20-ti brebentějících prvnáčků mě docela vyčerpala. Ale něco si snad odnesly - minimálně návod na pohárek a srdíčko a vlastnoručně složené exempláře téhož. Předvedly mi, že většina umí vlaštovku, ale parníček skoro nikdo, tak jsme to napravili a teď jej snad naučí i někoho dalšího Smile :-)

Kačka


[23.6.2004] Před třetí hodinou jsme se sešly u Muzea policie ČR: Bára, Míťa a Katka. Paní, co to odpoledne měla na starost, nás vzala k sobě do kanceláře, dala nám vybrat papíry a na řezačce vykouzlila čtverce. S chvilkovým zpožděním dorazilo asi 15 dětí ze ZŠ Na Smetánce s učitelkama a tak jsme se přemístily do "klubovny". Všichni jsme se rozdělili kolem tří kulatých stolů a hodinka učení origami utekla jako nic. Děti byly spokojené a odnesly si svoje barevné výtvory Smile :-). Paní z muzea byla nadšená a těší se na další spolupráci (taky si od nás koupila OrigaMíťu).

Kačka

AUT_2001.JPG
AUT_2002.JPG
AUT_2003.JPG
AUT_2004.JPG
AUT_2006.JPG
Created by IrfanView

Kódování češtiny   Na stránku přátel   Stránka autora   Dotazy, připomínky, vyhrůžky, případně projevy uznání můžete posílat autorovi.