Jeřáb Složitější skládanky

Dragon

Anděl bdící nad rokem 2005. Autorem diagramu je Rafał Sabat. Diagram najdete na stránkách www.origami.art.pl.
Fotka

Létající prasátko

Roztomilé okřídlené prasátko od Josepha Wu.
Diagram

Dragon

Dragon neboli drak je docela pěkná stvůra, a ani ne moc složitá. Autorem diagramu je Klaus Weidner.
Diagram

Daidalos

Dedalo. Podle všeho je to Daidalos, otec Ikara. Minos jej pověřil vybudováním labyrintu na Krétě. Odtud pak Ikaros zdrhal za pomoci křídel poslepovaných voskem... Ale ten příběh jistě znáte. Diagram jsem stáhul z Página Oficial del Grupo Zaragozano de Papiroflexia .
Další fotka Diagram

Včela

Včela z balícího papíru 80×80 cm. Je to pořádný macek - na délku měří asi 25 cm. Ta kdyby byla živá... Joj! Stála mě několik hodin práce. Autorem je Marc Kirschenbaum
Větší fotka Další fotka Diagram

Moje veverka

Tak tohle je moje vlastní veverka. Podařilo se mi ji složit, když jsem experimentoval se želvím základem, ale nebylo to hned - jejím předchůdcem byl jakýsi mutant.
Další fotka Diagram

Papouch

Krásný papoušek od neznámého japonského autora. Jenom promluvit...
Další fotka

Krysa

Krásná krysa z balicího papíru 30×30 cm. Mírně jsem upravil ocas (původně neměl být bílý). Autorem diagramu je Eric Joisel a diagram je stažen z Asociación Espanola de Papiroflexia.
Další fotka Stereofoto Diagram

Růže

Tuto nádhernou růži jsem našel na stránkách španělské AEP. Není ale vůbec jednoduché ji složit - myslím, že v diagramu jsou drobné chybky. Sepsal jsem pár rad, které by mohly pomoci.
Další fotka Stereofoto Diagram

Kawasakiho růže

Kawasakiho růže je bonbónek pro náročné. Stálo mne to mnoho úsilí, než se mi ji podařilo poprvé složit. Pro první pokus doporučuji papír 30×30 cm. Je to vlastně dokonalejší varianta předchozího květu...
Další fotka Stereofoto Diagram

Dvojplošník

Skládaným objektem nemusejí být jenom květiny nebo zvířata, ale také poměrně složité stroje. Skvělým příkladem je dvojplošník od Marka Kirschenbauma. Je skládaný z jediného čtverce 30×30 cm, který byl z jedné strany modrý a z druhé zelený. Trvalo mi to nejméně čtyři hodiny...
Další fotka Diagram

Krabice

Tato šestihranná krabice je příkladem modulární skládanky. Jak víko, tak dno jsou složeny ze šesti stejných dílů, navzájem do sebe důmyslně zaklesnutých. Tuto a spoustu dalších krabic naleznete na stránkách Fabric Origami Workshop. Zde je doporučují skládat z naškrobené látky, já jsem ale uspěl i s balicím papírem.
Další fotka


Kódování češtiny   Na stránku galerie   Stránka autora   Dotazy, připomínky, vyhrůžky, případně projevy uznání můžete posílat autorovi.