Několik bran do kouzelného světa origami...

ball Polish Origami Association – stránky Polské origami společnosti, mimochodem moc krásné. Najdete zde pravidla origami, diagramy (např. skvělý anděl)
ball Origami on the Web – obsáhlý seznam Origami stránek. Domovské stránky mezinárodních origami organizací, i jednotlivých význačných origamistů.
ball Joseph Wu's Origami Page – stránka stránek o origami! Historie origami, osobnosti, vyhledávání diagramů, autorova tvorba.
ball Origami by Alex Barber – velká sbírka diagramů ve formátu PDF.
ball Sarah's Origami! Moc pěkná stránka se spoustou fotek.
ball Dr Stephen O'Hanlon's Origami Page – zde najdete řadu zajímavých autorských diagramů (ručně kreslených, pro zkušené). Obzvláště se mi líbili dinosauři. Ovšem pozor! Sir Stephen O'Hanlon je strašně háklivý na svoje diagramy – ne abyste je zkoušeli vystavit na svých stránkách – hned vyhrožuje svými právními zástupci.
ball Holanďan Joost Langeveld nám poslal odkaz na své vlastní origami stránky (v angličtině). Najdete tam diagramy a video-návody na skládání květin a jednodušších zvířátek i vzory potisků pro výrobu vlastních origami papírů v počítačové tiskárně.
ball Oriland – papírový svět. Navštivte Oriville, hlavní město Orilandu, Foldingburg, Papertown, Newfold nebo některé z dalších kouzelných měst. Naučte se základům skládání v Oriversity, hledejte inspiraci v Origami studiu, obdivujte sbírky v muzeích...
ball Fabric Origami Workshop – stránky věnované skládání z naškrobených textilií. Pouze pro inspiraci, diagramy zde už nenajdete.
ball Gander Academy's Paper Airplanes – vše o papírových letadlech.
ball Origami Interest Group – Rijksuniversiteit Groningen
ball Singapore Origami Interest Group – nahlédněte, jak dělají origami v Singapůru.
ball Nagano '98 – skládanky maskotů.
ball Origami na CD. Firma DTP Studio nabízí origami pro začátečníky v češtině (i slovenštině) na svém CD. Najdete tam i mnoho odkazů.
ball V rámci jedné diplomové práce vznikly stránečky o origami. Vytvořila je Jana Svobodová, diplomantka Jiřího Přibyla
ball Origami mánia. Tento nový slovenský origami web je zaměřený hlavně na modulární origami, jako jsou různé mnohostěny, květové koule a krychle. V galerii fotografií najdete i návody na skládání.

Kódování češtiny   Na hlavní stránku   Stránka autora   Dotazy, připomínky, vyhrůžky, případně projevy uznání můžete posílat autorovi.