Výstava a seminář v Bratislavě 2003

Zúčastnil jsem se origami výstavy a semináře v Bratislavě. Akci zorganizoval Luboš Odstrčil ve spolupráci se ZŠ Bukovčana 1. Vše se odehrávalo ve škole, takže všude bylo plno dětí Smile :-). Kromě samotné výstavy origami modelů tu byly k nahlédnutí i materiály o japonsku a jeho kultuře. Děti se například dověděly, co znamená slovo origami nebo jakým symbolem je tradiční jeřáb. Luboš také učil jeřába skládat, a kdo chtěl, mohl svůj výtvor věnovat do sbírky, která pak bude zaslána do památníku v Hirošimě.

Protože dětí bylo hodně a instruktorů málo, stal jsem se ochotně pomocným instruktorem. Když jsme večer vyčerpaní odcházeli, Luboš mi říkal, že jsem málo mluvil, ale pořád se smál. No bodejť, vždyť děcka byly nadšené, přímo zářily, a hned chtěly všecko umět, a oslovovaly mne "ujo", což bylo moc milé Smile :-)

"Ujo, ako sa to robí?"
"Takto, pozri." (Zkouším mluvit slovensky)
"Mne to neide."
"Túto hranu musíš preložiť presne ku stredu."
"Jaj ták... A na druhej strane tiež?"
"Tiež."

V tom zápalu jsem stihnul udělat jenom pár fotek, ale další můžete najít na webových stránkách ZŠ Bukovčana. Výstava je samozřejmě přístupná všem a v sobotu se očekává účast širší veřejnosti -- to si nenechte ujít!Luboš Odstrčil učí skládat Děti byly nadšené Velká sbírka modulárních modelů Santa Claus
Výstava Mnohostěn z PHiZZ unitu Dragon
Created by IrfanView

Kódování češtiny   Na stránku přátel   Stránka autora   Dotazy, připomínky, vyhrůžky, případně projevy uznání můžete posílat autorovi.