Obálka Tvoříme z papírové hmoty - kašírování
Susan Penny, Martin Penny
Vydal: Computer Press 2003, ISBN 80-7226-907-0
Edice Dětská dílna, 63 stran, křídový papír, vazba
Doporučená cena 197 Kč

Co má kašírování společného s origami? Kašírování je výtvarné umění či koníček, stejně jako origami, a jako základní materiál také používá papír, jenom trochu jiným způsobem... S trochou nadsázky bych řekl, že pokud se vám nedaří origami, nezoufejte a zmuchlaný papír rozhodně nevyhazujte -- zpracujte jej na kaši a pokračujte podle návodů v knize Smile ;-)

Základním materiálem pro kašírování je papírová hmota -- kaše. V knize jsou názorně popsány různé způsoby její přípravy včetně barvení. Na kaši můžete zpracovat jakýkoli papír, například staré noviny nebo reklamní letáky. Kaše se potom nanáší na různé šablony či formy. Po vyschnutí ztuhne a lze na ni malovat. V knize najdete dostatek šablon a námětů pro konkrétní výrobky, stejně jako inspiraci pro vlastní výtvory.

V knize je také popsáno použití papírových proužků. Nanášejí se v mnoha vrstvách přes sebe a vytvoří tak jakousi skořepinu -- připomíná to techniku laminování. Použití kaše a proužků lze kombinovat. Můžete si tak vyrobit například slunečnici s vázou, exotický servírovací podnos s miskou, tác s indiánským motivem, zdobenou truhličku, různé stojánky, dózy, ozdoby či šperky a spoustu dalších užitečných předmětů.

Všechny postupy jsou doplněny barevnými fotografiemi, takže je určitě zvládnete.


Kódování češtiny   Na hlavní stránku   Stránka autora   Dotazy, připomínky, vyhrůžky, případně projevy uznání můžete posílat autorovi.