Druhá valná hromada České origami společnosti

Kolín, 6. listopadu 2004

Začali jsme s malým zpožděním (jelikož předseda přijel pozdě Smile :-)), a zpoždění už jsme nedohnali. Přesto jsme stihli alespoň některé důležité věci, jako seznámit se a říct si něco o sobě, ale především novou volbu loga. Podrobnější oficiální zápis bude k dispozici. Pokračovali jsme v dobře začaté tradici společného oběda v čínské restauraci. Bylo to skvělé už proto, že jsme se všichni odhodlali jíst hůlkami.

Večer plný origami

Kolem čtvrté hodiny odpoledne začalo v čajovně Setkání přibývat lidí a za chvíli tam bylo jako v úle. První přednášky o historii origami se obětavě ujala Hanka Šindelářová. Následoval seminář skládání pro začátečníky a méně pokročilé. Velký úspěch měl také kurz rychloskládání trička. Dále byla připravena malá výstavka různých stvůr.

Teprve po mé přednášce o Robertu Langovi a jeho matematickém origami se uvolnilo trochu místa, protože posluchači se v hrůze rozutekli Smile ;-). Ty, kteří vydrželi - vesměs to byli členové ČOS, jsem dorazil svým seminářem o vytváření nových modelů, který jsem nazval "Evoluce kuřete". Mně se podařilo kuře přeměnit ve figurku bezdomovce, ale třeba Petr Čáslava se dostal ještě dál a vyšla mu nadzvuková stíhačka.

Věnujte pozornost fotkám Ilony Juřenové (díky, Ilono).

František G.


Kódování češtiny   Na stránku přátel   Stránka autora   Dotazy, připomínky, vyhrůžky, případně projevy uznání můžete posílat autorovi.